Přejít na hlavní navigaci

Náš příběh

Samotné Broumovsko je jedinečným místem, kde se snoubí historie, nedotčená příroda a hluboké kořeny tradic. Tyto prvky jsou výchozím bodem pro relativně nedávno založenou sýrárnu, nacházející se na samém okraji Broumova. I přes svou skromnou velikost se tato sýrárna může pochlubit špičkovými technologiemi, které se zde doplňují s dokonalou ruční prací nadšeného a zkušeného týmu. Díky této kombinaci, spolu s využitím kvalitních a lokálních surovin, zde vznikají sýry, které mohou směle konkurovat i na mezinárodní úrovni.

Srdcem celé sýrárny jsou naše sýrařky Irma a Ivetka. Ty navazují na své předchůdce, kteří strávili téměř tři roky laděním receptury pro výrobu sýrového těsta. Zkoumali různé mléčné kultury a kombinace pro dosažení dokonalého a řízeného procesu zrání sýrů. Experimentovali s časem, teplotou a vlhkostí během zrání a testovaly různé metody ohřívání, lisování a solení sýra.

Tak vznikla jedinečná receptura, která se nyní stala naším tajemstvím a odráží veškerou péči, kterou věnujeme každému sýrovému bochníku. Mimo to, výrobní tajemství broumovské sýrárny spočívá v třech základních principech: používání regionálního mléka, originální receptury a poctivé péče během zrání.